Для комфортного зимування в Україні рекомендуємо завчасно готуватися до можливих відключень електропостачання - про що неодноразово наголошує ДТЕК. Для того, щоб залишатися на зв'язку під час блекауту корисно знати, як підключити роутер без світла до повербанку та як “запитать” роутер від акумулятора. І з цим завданням може впоратись абсолютно кожен, хто задається такою ціллю та слідує наступним інструкціям.
▶️Для початку давайте визначимо, який повербанк краще підійде для роутера?
Основним критерієм, який важливий для споживачів при виборі повербанка, є його ємність. Ємність повербанка для роутера визначається максимальною кількістю вольт, помноженою на ампери, які він може “видавати”.
Більшість сучасних Wi-Fi роутерів працюють при напрузі 5, 9 або 12 вольт. Важливо вибрати універсальний повербанк, який може надавати різні за величиною напруги (5-9-12 В) через різні USB виходи.
Оптимальним варіантом поєднуючи доступну вартість та достатню ємність є повербанки з акумулятором 8000-10000 міліампер-годин. Такий павер забезпечить безперебійний доступ до мережі протягом 6-8 годин.
Далі, перш ніж перейти до процесу підключення зателефонуйте вашому провайдеру, та з'ясуйте чи кабелі підключені до безперебійного живлення. Мова йде про мережі, що не вимикаються під час блекауту.
▶️Ще одне важливе питання, яке варто з'ясувати: Скільки вольт потрібно, щоб роутер провайдера працював (5-9-12 В)?
Дану інформацію можна знайти на самому пристрої або ж на його блоці живлення. В іншому випадку, ви також можете це уточнити, зателефонувавши інтернет - провайдеру.
▶️Який кабель краще використовувати для підключення роутера від повербанку?
Експерти радять використовувати кабель USB 5В/DC 9B (DC 5,5 міліметра) або USB 5В/DC 12B (DC 5,5 міліметра). Обов'язково шнур має бути з тригерами для вимірювання напруги зарядного пристрою до 12 Вт. Такий кабель можна замовити у інтернет-магазині.
▶️Коли у вас вже все є під рукою, ми можемо перейти до підключення роутера від повербанку:
Спочатку потрібно підключити DC кабель до Wi-Fi роутера, а інший кінець USB з тригерами до повербанку.
Тепер залишається хвилинку зачекати, і йти перевіряти чи працює ваш Wi-Fi.
От і все! Це був один із найпростіших варіантів підключення Wi-Fi роутера до повербанку.
▶️Якщо ж перший спосіб у вас не спрацював, переходимо до наступного:
Для наступного способу нам знадобиться два кабеля USB 5В/DC 9B (DC 5,5 міліметра) або USB 5В/DC 12B (DC 5,5 міліметра), два повербанка та оптичний термінал який ви також можете замовити в інтернет-магазині.
Перший повербанк за допомогою кабелю підключаємо до оптичного терміналу. Другий повербанк відповідно до роутера. Перевіряємо з’єднання.
Експерти стверджують, що через даний спосіб Wi-Fi працюватиме довше. Але ми пам'ятаємо, що все, звичайно ж, залежить від потужності самих повербанків.
▶️Також можна підключити роутер до акумулятора:
Процедура майже така ж сама як і з повербанком.
Якщо параметри акумулятора відповідають параметрам WI-FI роутера то підключаємо роутер на пряму до акумулятора через DC кабель. Якщо ж ні, то “запитать” роутер від акумулятора допоможе інвертор, який перетворить напругу з акумулятора на необхідний рівень. А далі підключити DC кабель до Wi-Fi роутера, а інший кінець інвертора.
Отож, обов'язково співставте наявність потрібних вам товарів, свій бюджет та обирайте той спосіб, який підійде саме для вас! Обидва методи підключення Wi-Fi роутера до повербанку мають свої переваги, а головне, вони працюють! Перед замовленням товарів, обов'язково з'ясуйте, яка напруга необхідна для вашого роутера, вирахуйте найоптимальнішу потужність повербанка у вашому випадку та будьте на зв'язку навіть у темні часи!